برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 26 مرداد 1396
کد 4942

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد؛

بهبود وضعیت بیمارستان‌ها در دولت یازدهم/ لزوم توجه به منابع مالی پایدار در طرح سلام

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بهبودی وضعیت بیمارستان‌ها در دولت یازدهم گفت: پرداخت کارانه‌های کادر درمانی نیز با مشکلاتی مواجه شده که با هم افزایی بین دولت و مجلس و نیز دستگاه های مرتبط قابل حل است.

 

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد جمالی نوبندگانی با اشاره به اقدامات وزیر بهداشت دولت یازدهم در حوزه درمان و سلامت افزود: اقداماتی نظیر بهسازی و نوسازی تجهیزات پزشکی در کشور، دسترسی به داروهای اساسی مورد نیاز مردم و بیماران خاص و نیز افزایش چشمگیر تخت های بیمارستانی، از برنامه هایی بود که کمک شایان توجهی به بهبود کیفیت خدمات در حوزه سلامت و درمان در کشور کرد .

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه سلامت نیز یادآور شد: متاسفانه منابع مالی ناپایدار در طرح تحول سلامت، موانعی را بر سر راه آن ایجاد کرد و در این مدت با بدهی دوازده هزار ملیاردی بیمه ها به حوزه سلامت کشور روبرو بودیم. همچنین اکنون پرداخت کارانه های کادر درمانی نیز با مشکلاتی مواجه شده که در آینده نزدیک باهم افزایی بین دولت و مجلس و نیز دستگاه های مرتبط قابل حل و فصل است.

نماینده فسا در مجلس ادامه داد: هم اینک نمایندگان مردم معتقد هستند که دکتر هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان و همچنین پیشنهاد کننده و اجرا کننده طرح تحول سلامت، فردی توانمند است که می تواند با همکاری بین دولت و مجلس در ادامه در جهت حل مشکلات و پیشبرد هرچه بهتر آن موفق باشد.

وی تاکید کرد: این امر می تواند با تغییراتی در بدنه وزارتخانه و نیز توجه جدی به سایر طرح ها نظیر طرح پزشک خانواده در کل کشور به خوبی محقق شود.
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 647
  • تایید شده
  • در 1396/05/26
  • ساعت 7:25