برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 21 مرداد 1396
کد 4913

نشست خبری مدیر پرستاری دانشگاه

ضرورت اطلاع رسانی مراکز مجوز دار پرستاری در منزل

.


مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به وجود 11 مرکز مشاوره و ارائه‌ی مراقبت‌های پرستاری در منزل، گفت: اولین مرکزمراقبت‌های پرستاری در سال 1380 در تبریز تاسیس شد و اکنون نیز 9 مرکز مشاوره و ارائه مرقبت‌های پرستاری در منزل در تبریز فعالیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،  قهرمان شیرزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتقای سلامت جامعه یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت و درمان است؛ بنابراین در این راستا مرکز مشاوره و ارائه‌ی مراقبت‌های پرستاری با هدف حفظ سلامت بیماران تاسیس شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در سطح شهر شرکت‌های خدماتی تنظیفی با تبلیغات، در منزل خدمات ارائه می‌دهند و مردم فریب این تبلیغات را می‌خورند؛ به طوری که این موضوع یک فاجعه از نظر سلامت بیماران است، بنابراین ضرورت داشت تا برای مددجویانی که نیازمند خدمات و مراقبت‌های پرستاری در منزل هستند، مراکز مجوزدار تحت عنوان مرکز مراقبت‌های پرستاری در منزل توسط افراد حقیقی و دارای صلاحیت حرفه‌ای و افراد واجد شرایط دایر شود.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصریح کرد: پرستار باید در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با رویکرد جامعه‌نگری در جهت رسیدگی به نیازهای مختلف مددجویان اعم از مراقبت‌های درمانی، بهداشتی و ارائه خدمات کوشا باشد.

وی اضافه کرد: معاونت پرستاری وزارت بهداشت ابلاغیه دستور العمل صدور پروانه صلاحیت‌های حرفه‌ای به پرستاران را صادر کرده تا تنها با پروانه صلاحیت افدام به مراقبت‌های مختلف بیماری کنند.

شیرزاد عنوان کرد: اکنون در اکثریت بیمارستان‌ها شاهد نبود تخت خالی هستیم، چراکه پزشکان از لحاظ عدم اطمینان از ارائه خدمات اقدام به مرخصی بیماران نمی‌کند در واقع این امر سبب می‌شود تا هزینه‌های بیماری سنگین باشد؛ بنابراین اگر این فرآیند به جایگاه خود دست یابد از طریق این مراکز به آسانی خدمات نیز ارائه می‌شود.
 
 
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 786
  • تایید شده
  • در 1396/05/21
  • ساعت 8:6