برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 10 اسفند 1394
کد 1561

انجام نخستین عمل جراحی تعویض دریچه آئورت بدون بخیه در شمالغرب کشور

انجام نخستین عمل جراحی تعویض دریچه آئورت بدون بخیه در شمالغرب کشور

عمل جراحی تعویض دریچه آئورت بدون بخیه برای نخستین بار در شمالغرب کشور با حضور پرفسور 'بروت گرشاک' توسط دکتر پرویزی و تیم اتاق عمل بیمارستان شهید مدنی تبریز انجام شد.
 به گزارش روابط عمومي مركز قلب شهيد مدني تبريز: جراح این عمل روز یکشنبه پس از انجام موفقیت آمیز اظهارکرد: این عمل جراحی از سال 2007 میلادی در برخی کشورها شروع شده و شانزدهمین عمل کشور در تبریز انجام گرفت.
دکتر رضایت پرویزی گفت: در این عمل جراحی برای تعبیه دریچه هیچ گونه بخیه ای استفاده نمی شود و مدت زمان این عمل نسبت به عمل جراحی با استفاده از بخیه کمتر است.
وی افزود: مهم ترین فایده عمل فوق این است که کیله، ریه، قلب و مغز بیمار به دلیل مدت زمان کم جراحی دچار آسیب نمی شود.
این فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: این نوع جراحی برای بیماران با سن بالا و کسانی که مشکلات ریوی و کلیوی داشته و یا دومین عمل جراحی قلب آنهاست توصیه می شود.
وی با بیان اینکه این عمل جراحی با حضور پرفسور 'بروت گرشاک' انجام شد اضافه کرد: این جراح قلب دانشگاه اسلوونی به عنوان آموزش دهنده شرکت تولید کننده دریچه آئورت دراین عمل ما را یاری می کرد.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی تبریز گفت: تمام تمهیدات لازم برای انجام اعمال جراجی با استفاده از فناوری های روز در این بیمارستان فراهم شده است.
دکتر ناصر صفایی افزود: این بیمارستان به عنوان بزرگ ترین و مجهزترین مرکز ارجاع بیماران قلبی و عروقی در شمالغرب کشور نقش بسزایی در جهت تربیت و آموزش فوق تخصصی جراحی و داخلی قلب دارد و به عنوان یکی از قطب های مهم آموزشی، تحقیقاتی و درمانی کشور مطرح است.
وی اظهارکرد: این مرکز با 254 تخت فعال، شش اتاق عمل، چهار دستگاه آنژیوگرافی، بخش های ویژه داخلی، جراحی و بخش های پاراکلینیکی علاوه بر استان های همجوار به کشورهای همسایه نیز ارایه خدمات می کند.
شايان ذكر است این عمل جراحی بیش از این در تهران، اصفهان و قم انجام شده و شانزدهمین عمل کشور در تبریز صورت گرفت.  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 3041
  • تایید شده
  • در 1394/12/10
  • ساعت 12:54