برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 9731

کارگاه آموزشی سه روزه برای پزشکان اورژانس پیش بیمارستانی در تبریز برگزار شد.

کارگاه آموزشی سه روزه برای پزشکان هدایت کننده عملیات بحران و پزشکان اورژانس پیش بیمارستانی در تبریز برگزار شد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، فرزاد رحمانی ، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص برگزاری این کارگاه آموزشی، اظهار کرد: پزشکان هدایت کننده عملیاتی در سیستم اورژانس ، به صورت 24 ساعته وجود داشته و تکنسین های حاضر در صحنه در ماموریت های مختلف، در صورت بروز مشکل با مرکز ما تماس گرفته و از راهنمایی های این پزشکان بهره می گیرند.
وی افزود: این پزشکان بر اساس شرح حال تکنسین نوع بیماری را تشخیص داده، داروهای ویژه را تجویز و آن ها را به بیمارستان های ویژه راهنمایی می کنند.
دکتر رحمانی با اشاره به علل برگزاری این کارگاه آموزشی، گفت: نیاز برای اجرای برنامه های توانمندسازی برای این پزشکان احساس شده و با وجود این‌که برنامه های بازآموزی به صورت سالانه توسط برنامه ریزی های سازمان اورژانس کشور برگزار می شد، تصمیم به برگزاری این کارگاه جهت توانمندسازی هر چه بهتر این پزشکان گرفتیم.
وی افزود: اولین دوره این کارگاه از دهم تا دوزادهم شهریور ماه به مدت سه روزه با شرکت سه قطب تبریز، زنجان و کرمانشاه برگزار شده و دومین دوره آن نیز از سیزدهم تا پانزدهم مهر ماه برای قطب های شیراز، مشهد، تبریز و تهران در تبریز برگزار می شود.
دکتر رحمانی در خصوص موضوعات آموزشی و اساتید این کارگاه، اظهار کرد: در این کارگاه از اساتید تراز اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز استفاده شده و مطالبی در موضوعاتی همچون تصادف، تروما، ضربه، بیماری قلبی، سکته مغزی، انواع گزش، مسمومیت، بیماری های کودکان، زنان، بیماری های اعصاب و روان، بیماری های عفونی، بیماری های نوپدید و همچنین نحوه حفاظت فردی در بیماری های عفونی به شرکت کنندگان این دوره آموزش داده می شود.
وی افزود: همچنین کارگاه های عملی همچون کارگاه احیا، تروما و نحوه پوشش و حفاظت فردی نیز آموزش داده شده و در نهایت یک آزمون پایان دوره برگزار و افرادی که حد نصاب لازم را کسب کردند جزو پذیرفته شدگان این دوره محسوب می شوند.
وی در پایان با بیان این‌که در طی برگزاری این کارگاه نماینده سازمان اورژانس کشور نیز حضور داشتند، خاطرنشان کرد: به علت نوآوری ویژه این کارگاه استقبال از آن خوب بوده و طی نظرسنجی های انجام شده علاقه مندی شرکت کنندگان این دوره رضایت بخش است.
فیروز حسن زاده مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه سه روزه، اظهار کرد: این کارگاه آموزشی جهت رسیدن به زبان مشترک در این زمینه ، به روزسانی و توانمند ساختن اطلاعات پزشکان مربوطه برگزار شده تا کارآیی، توانمندی و کیفیت مراقبت در مرحله پیش بیمارستانی افزایش یابد.
فیروز حسن زاده افزود: آخرین یافته های علمی در موضوع اورژانس در این کارگاه ارائه شده تا پزشکان این زمینه به خوبی بتوانند هدایت عملیات را برعهده بگیرند.
وی با اشاره به مراحل هماهنگی های برگزاری این دوره آموزشی، بیان کرد: برگزاری این دوره در تبریز را با برنامه ریزی و هماهنگی های سازمان اورژانس کشور پذیرفته و از یک ماه پیش با مسئولان آموزش دانشگاه های قطب تبریز، زنجان و کرمانشاه هماهنگ شده و ثبت نام های لازم به عمل آمد.
حسن زاده در پایان خاطرنشان کرد: مطالب این کارگاه به صوررت تئوری و عملی برگزار شده و اطلاعات نهایی دوره در اختیار سازمان اورژانس کشور قرار خواهد گرفت.  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 247
  • تایید شده
  • در 1398/06/13
  • ساعت 9:38