برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 2 شهريور 1398
کد 9728

دکتر صومی : نزدیک به ۱۰ درصد داروهای کشور را ما تامین می‌کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: نزدیک به 650 داروخانه و شرکت داروسازی داریم و شش الی 10 درصد داروهای کشور را ما تامین می‌کنیم.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی رئیس دانشگاه در مراسم افتتاحیه ساختمان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: صنعت داروسازی تبریز، بزرگترین تولید و تامین کننده دارو در کشور است.
دکتر صومی افزود : در تولید مواد غذایی ، تبریز ، قطب کشوری بوده وبرندهای بزرگ مواد غذایی در تبریز واستان ما در در حوزه معاونت غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت دارند.
وی افزود: به منظور ارتقاء تولید و واحدهای فناوری نیاز به ارتقاء ساختمان معاونت غذا و دارو داشتیم واین ساختمان نزدیک به پنج هزار متر مربع زیربنا دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هیچ اقدامی به منظور پس گرفتن زمین‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز طی سال‌های ۸۹ تا ۹۲ از مدعیان انجام نشده بود، گفت: پس از تلاش‌های زیاد 60 هکتار زمین در منطقه ساری زمین را به عنوان سایت دانشگاه در نظر گرفتیم.
وی اظهار کرد: کاری به نقادی‌ها در خصوص طرح تحول سلامت ندارم، اما این طرح فرصتی را برای انجام اقدامات در حوزه سلامت فراهم کرد و از توان خیران نیز استفاده کردیم.
وی متذکر شد: در حوزه عمرانی ریخت و پاش نداریم و اگر به عقب برگردیم باز هم همین میزان اعتبار صرف پروژه‌ها می‌کنیم.
دکترصومی با اشاره به 1000 پروژه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۸۰۰ پروژه از این تعداد به پایان رسیده است و ۷۸ پروژه نیز هنگام سفر ریاست جمهوری به تبریز به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۰ پروژه آماده بهره‌برداری داریم.
 
 
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 269
  • تایید شده
  • در 1398/06/02
  • ساعت 9:42