برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : جمعه 1 شهريور 1398
کد 9726

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: حق ندارید واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست ببندید

تفویض اختیارات غذایی و دارویی به استان‌ها

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: من سیاسی نیستم و حق ندارید واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست ببندید، از هر فردی اعم از ارمنی، زرتشتی، کلیمی و مسلمان که چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول و قصد تولید دارد، حمایت کنید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم افتتاحیه ساختمان جدید معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این خصوص اظهار کرد: تولید کنندگان را با بروکراسی‌های اداری اذیت نکنید. با افزایش تفویض اختیارات به استان‌ها مشکل مراجعه به تهران برای طی مراحل اداری نیز برطرف می شود .
وی تصریح کرد: در خصوص معامله بر روی حقوق مردم با احدالناسی شوخی و رودربایستی ندارم و اگر احساس کنم حساسیتی که بر روی دفاع از حقوق مردم دارم، رعایت نمی‌شود، آن فرد را بدون تعارف کنار می‌گذارم.
وی متذکر شد: اگر کسی درست کار کرده و به بیت‌المال تعدی نکرده و برخی موارد غیر اخلاقی، غیر اصولی و غیر منصفانه را توسعه ندهد، مانع کار کردن او نمی‌شویم.
دکتر نمکی با تاکید بر اینکه هم حاکمیت و هم دستگاه قضا در برخورد با مفسدان و متخلفان، پشتیبان وزارت بهداشت است، افزود: با حمایت تمامی سیستم‌های امنیتی، قضایی، حاکمیت و به دستور رهبر معظم انقلاب، دستور اکید رئیس جمهور و همراهی دوستان در مجلس، فضا و اتمسفر برای دفاع از خون شهدا و برخورد با متخلفان فراهم است .
وی با اشاره به اتخاذ رویه‌ها و اهداف جدید در سازمان غذا و دارو گفت: شفاف سازی، اولین گام مورد تاکید در این سازمان است و عدم شفافیت یکی از مشکلاتی بود که به هنگام تحویل گرفتن این سازمان با آن مواجه بودیم.
دکتر نمکی به تشریح گامهای سه گانه برداشته شده در حوزه دارویی کشور اشاره کرده وافزود شفافیت کارها ،ممنوعیت واردات داروهایی که تولید داخلی دارندوتولید مواد اولیه دارو در داخل کشور ، باید در حوزه دارویی رعایت شود
  وی در بخش دیگری از سخنانش حمایت از داروسازان، تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی را از دیگر گام‌های برداشته شده در وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: سال گذشته حدود ۵۵ میلیون دلار برای ۹۷ درصد تولید داخل و ۱.۳ میلیارد دلار برای سه درصد داروی وارداتی، صرف شد.
وی همچنین اضافه کرد: با توجه به هزینه‌های واردات دارو، اگر همه نفتمان را بفروشیم و تمامی درآمدهای کشور را روی هم بگذاریم، نمی‌توانیم دارو تهیه کنیم، در همین راستا واردات هر گونه دارو و تجهیزات پزشکی خارجی را که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، قدغن کرده‌ایم.
وزیر بهداشت تاکید کرد : به تمامی صنعتگران وتولید کننده های داخلی امکانات فراوان می دهیم وقیمت خرید محصول ، از آنها به قیمت ارز نیمایی خواهد بود اتخاذ این تدابیر انگیزه فراوانی را برای شرکت های دانش بنیان وتولید کننده ایجاد کرده است .
وی با اشاره به سوابقش در شرکت های دارویی مختلف گفت : دارو را خوب می شناسم وبا قابلیتهای صنعتگران داخلی آشنا هستم . قبل از انقلاب با وجود پشتیبانی شرکت های خارجی ، تنها 25 درصد داروها در داخل تولید می شد ولی امروز خوشبختانه 97 درصد داروها در داخل کشور تولید می شود.
دکتر نمکی در ادامه سخنانش با بیان اینکه اگر اعتماد مردم را از دست دهیم هیچ سرمایه با ارزشی نخواهیم داشت اظهار کرد : بزرگترین سرمایه کارگزاران نظام ، اعتماد مردم بوده ونباید اجازه دهید اسم شما ، به دلیل کوچکترین لغزش یکی از کارکنانتان به فساد آلوده شود .
وی با بیان اینکه به حیثیت این نظام خیلی جفا کرده ایم ، تصریح کرد این افراد وانسانهای یک مجموعه هستند که آن مجموعه را پاکیزه نگه می دارند نه درودیوار وفضای فیزیکی آن.
وزیر بهداشت در ادامه خطاب به متولیان سلامت گفت: ریسک پذیر باشید وبه ما بگویید که برای تفویض اختیارات به استانها چه مراحل وروشهایی نیازدارید واز ظرفیت جوانان پاکیزه استفاده کنید وما برای بکارگیری این نیروها مجوز می دهیم.
دکتر نمکی در پایان اظهار کرد : معاونت غذا ودارو تبریز یکی از امیدهای ما است تا سازمان غذا ودارو بتواند برای پاسخگویی به مردم نقش حاکمیتی داشته باشد .  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 259
  • تایید شده
  • در 1398/06/01
  • ساعت 14:48