برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398
کد 9710

اردوهای جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در مناطق حاشیه نشین تبریز برگزار می‌شود - -

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری اردوهای جهادی این دانشگاه در مناطق حاشیه نشین تبریز خبر داد و گفت: ارائه‌ی خدمات درمانی و فرهنگی به مردم از عمده فعالیت‌های دانشجویان در اردوهای جهادی است.


مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری اردوهای جهادی این دانشگاه در مناطق حاشیه نشین تبریز  خبر داد و گفت: ارائه‌ی خدمات درمانی و فرهنگی به مردم از عمده فعالیت‌های دانشجویان در اردوهای جهادی است.
محمد امین آقاجانی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با بیان این‌که هدف از برگزاری اردوهای جهادی تقویت نیرو و روحیه‌ی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز است، گفت: در این اردوها تیمی از دانشجویان در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و علوم آزمایشگاهی و پیراپزشکی برای خدمت رسانی به مردم مشارکت می‌کنند.
وی افزود‌: اردوی امسال نیز در یکی از محلات حاشیه نشین تبریز در مسجد حضرت ابوالفضل محله‌ی خلیل آباد برگزار شد.
وی افزود: سال‌های گذشته اردوهای جهادی در روستاهای شهرستان چاراویماق برگزار می‌شد و دانشجویان در این مناطق خدمت رسانی می‌کردند ولی امسال مقرر شده طبق طرحی، منطقه اردوها از حالت مقطعی خارج شده و اردوها برای خدمت رسانی در مناطق حاشیه نشین تبریز به طور مستمر و در طول سال برگزار شوند.
وی یادآور شد: قرارشده حداقل هفته‌ای یک یا دو مرتبه پزشک متخصص و دندانپزشک برای درمان مردم به مناطق حاشیه نشین اعزام شوند.
آقاجانی از اجرای طرح خط مقدم خدمت در مناطق حاشیه نشین تبریز خبر داد و گفت: در این طرح بیشتر برای حل مشکلات مردم مناطق حاشیه نشین تبریز تمرکز کرده‌ایم و بستری برای انعکاس مشکلات مردم مناطق حاشیه نشین و ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان و به نوعی مطالبه گری اسلامی فراهم شده است تا مسئولان به میدان آمده و در راستای حل مشکلات مردم گام موثری بردارند.
وی یادآور شد: طی هفته‌ی گذشته، حجت الاسلام آل هاشم، نماینده محترم ولی فقیه در استان ، دکتر علی اکبر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشگاه ، حاج آقا خیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم فرمانده محترم سپاه عاشورا نیز از این طرح بازدید کردند.
وی با بیان این‌که هفته‌ی آتی اردوی جهادی برای خدمت رسانی در منطقه‌ی ترلان دره سی تبریز برگزار می‌شود، گفت: عمده فعالیت‌های دانشجویان در اردوهای جهادی، ارائه‌ی خدمات درمانی و فرهنگی به مردم است، اردوهای جهادی از هشتم مرداد تا 13 مرداد ماه سال جاری برگزار شد.
وی ادامه داد: مطالبه گری و پیگیری مشکلات مردم در کنار ارائه‌ی خدمات درمانی و فرهنگی از جمله اهداف اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش و روحیه‌ی جهادی دانشجویان در این اردو‌ها قابل تحسین است؛ چرا که در راستای ارائه خدمات و کمک به مردم از هیچ نوع تلاشی دریغ نمی‌کنند و معتقدم حس خدمت رسانی به مردم و رضایت مندی مردم و نیت الهی تاثیر مثبتی در زندگی خدمت رسانان دارد.
وی با اشاره به خدمات درمانی ارائه شده در اردوهای جهادی، گفت: پزشک عمومی و پزشک متخصص کودکان، ارتوپدی، زنان در منطقه فعالیت می‌کنند و اقداماتی مانند غربالگری سرطان، اندازه گیری فشارخون، و بی ام ای و غربالگری سرطان پروستات، در مناطق انجام می‌دهند.  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 254
  • تایید شده
  • در 1398/05/16
  • ساعت 13:58