برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1398
کد 9391

تغییر زمان ملاقات بیماران بستری در راستای بهبود کیفیت خدمات درمانی

تغییر زمان ملاقات بیماران بستری در مركز آموزشي و درماني و تحقيقاتي امام رضا (ع) در راستای بهبود کیفیت خدمات درمانی صورت گرفته است .
مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: تغییر زمانی و اعمال محدودیت های ملاقاتی بیماران بستری در بخشهای مختلف این مرکز درجهت رفاه حال بیماران ونیز بهبود کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به آنها اعمال گردیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر مهراد اکبری نامدار اظهار داشت: مرکز آموزشی و درمانی امام رضا ( ع) تبریز با دارا بودن بیش یکهزار تخت بیمارستانی فعال  بزرگترین و مهمترین  مرکز آموزشی ودرمانی شمالغرب کشور بوده ازاین رو تردد وکنترل ملاقات بیماران دراین مرکز ضروری به نظر می‌رسد. 

نامدار افزود: طرح ساماندهی روزها و ساعات ملاقات بیماران حدود یک ماه است که آغاز شده و طبق نظر سنجی که از کارکنان بخشهای مختلف این مرکز انجام یافته همکاران کادر درمانی به لحاظ بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی به بیماران اقدامات خوب و قابل توجهی را انجام داده اند وی ادامه داد: حضور همراهان بیش از یک نفر در بخشها مانعی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران بوده که با اجرایی شدن این طرح هم بیماران و هم همراهان آنها از روند ارائه خدمات درمانی رضایت دارند.

مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه این طرح صرفا جهت رفاه حال بیماران اجرا می گردد گفت: مرکز امام رضا (ع) تنها مرکز جنرال شمالغرب هست و به همین دلیل ارجاعات بیماران علاوه بر استان آذربایجان شرقی از سایر استانهای همجوار نیز به این مرکز صورت میگیرد و این امر موجب بروز ترافیک سنگینی در خیابانهای منتهی به بیمارستان شده و در مواردی شاهد بودیم که بیمار ترومایی درنزدیکی بیمارستان به دلیل ترافیک سنگین دچار صدمات جبران ناپذیری شده است.

نامدار ابراز داشت: همه شهروندان باید در جهت روند اجرایی شدن این طرح یاری رسان باشند چرا که همه بیماران بستری در این مرکز عزیزان و خانواده ما همشهریان هستند از این رو باید در جهت ارتقاء سطح کیفی درمانی و در سریعترین زمان ممکن تلاش و همکاری نماییم.
نامدار در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه علاوه بر روزهای زوج آیا در مناسبتهای مختلف امکان ملاقات از بیماران فراهم شده است؟ گفت: علاوه بر روزهای زوج روز جمعه و در برخی اعیاد و مناسبتها نیز ملاقات بیماران در نظر گرفته شده که اطلاع رسانی می شود. 

وی با تاکید بر اینکه هموطنان باید به روزها و زمان مراجعه به بیمارستان جهت ملاقات دقت نمایند افزود: روز های شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 14:30 الی 16 مدت زمان ملاقات برای بخشها و برای بخشهای آی سی یو از ساعت 15:30 الی 16 در نظر گرفته شده است. 
نامدار با اشاره به مراجعه برخی از هموطنان به بخش اورژانس این مرکز برای ملاقات بیماران تحت نظر در اورژانس ادامه داد: امروزه واژه اورژانس و یا همان اقدامات اولیه پیش بیمارستانی برای اکثر هموطنان آشنا و مفهوم خود را دارد و درهیچ مرکزی در دنیا بیمار اورژانسی ملاقات ندارد اما متاسفانه برخی از هموطنان برای ملاقات بیماران تحت نظر در اورژانس مراجعه می کنند که این امر باعث ایجاد اختلال در ارائه خدمات درمانی مناسب و به موقع به بیماران می شود. 

مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز در پایان ضمن تشکر از همکاری هموطنان ابراز کرد: در یکماه گذشته با همکاری هموطنان و البته رسانه ها توانسته ایم این طرح را با موفقیت به اجرا درآوریم و امیدواریم همشهریان عزیز با توجه به نکات ضروری و حصول اطلاع از روزهای ملاقات بیش از پیش در این امر یاری رسانند.


 
آلبوم تصاویرتغییر زمان ملاقات بیماران بستری در راستای بهبود کیفیت خدمات درمانی

  • نوشته شده
  • توسط علی درخشی
  • تعداد بازدید 184
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1398/03/20
  • ساعت 14:10